English
 

משתלת חסקלברג

 
 

חקלאות אורבנית: נעים להכיר

 

בתקופה האחרונה מגיעים אלינו למשתלה יותר ויותר תושבי ערים שרוצים להקים בוסתן של עצי פרי אצלם במרפסת הדירה או על הגג, או לפחות ליהנות מלימונים טריים, אבוקדו או מנגו ישר מהעץ, גם אם הם גרים בקומה שלישית בראשון לציון או על גג בפלורנטין. 
גם אם הם עצמם לא מודעים לכך, הם חלק ממגמה ברוכה שהופכת נפוצה יותר ויותר, וזכתה לשם "חקלאות אורבנית" או "חקלאות עירונית".: גינות מאכל שכוללות ירקות, עשבי תבלין ועצי פרי, אשר גדלות ומשגשגות על גגות או במרפסות. עוד על החקלאות האורבנית תוכלו לקרוא בכתבה גדולה שפורסמה בנושא במוסף הארץ.  
למרות המושג המחייב, חקלאות אורבאנית בכלל וגידול עצי פרי בגינה או במרפסת היא נגישה לכל אדם שגידל אי פעם עציץ בסלון. לפניכם כמה כללים שיאפשרו גם לכם ליהנות מעץ פרי משגשג בכד גידול:

 

1. עצי הפרי המתאימים לגידול במיכל הם רבים ומגוונים: ראשית, רוב משפחת ההדרים ובמיוחד לימקוואט (לימון ננסי), ליים, לימון, תפוז סיני (קומקוואט) וקלמנטינות. הדרים בעלי פירות גדולים כדוגמת פומלה מצריכים מיכל גידול גדול יותר כיוון שהפירות הכבדים "מחייבים" את העץ לפתח גזע וענפים מאסיביים יותר, מה שמצריך מערכת שורשים מפותחת ומסועפת וכפועל יוצא - מיכל גידול גדול יותר. עצי פרי נוספים המתאימים לגידול במיכל או בכד הם קפה ערביקה, ליצ'י, פג'ויה, זית, רימון, פיטנגו, פסיפלורה, קיווי, אננס, גויאבה תותית, גפן, אבוקדו, מנגו ופיטאיה. חלק מעצי הפרי הם בעלי רגישות לרוחות, בפרט הסובטרופיים. במקרה כזה, יש לייצר עבורם מגן מתאים בדמות גדר במבוק או משהו דומה. רשימת עצים זו היא חלקית, כך שאתם מוזמנים להתייעץ איתנו לגבי עצי פרי נוספים בהם אתם מעוניינים. 

2. גם עצי פרי נשירים מותאמים לגידול במיכלים, מה עוד שהם מתמודדים היטב עם רוחות חזקות. המבחר גדול: תפוחי עץ, אגסים, אפרסקים ושזיפים הם רשימה חלקית בלבד, אך יש לזכור כי בחודשי החורף הם משירים את עליהם, מה שלא בהכרח מלבב את עיניהם של יושבי המרפסת. מצד שני, עם בוא האביב, הם מציגים פריחה יפהפיה (השקדיה היא המוכרת ביותר אך גם השזיף, האפרסק ודומיהם יפים מאוד).

3. נפח מיכל הגידול צריך להיות לפחות 50 ליטר. אם אתם מתכננים להעביר את השתיל למיכל גדול יותר במהלך הזמן, עדיף לבחור במיכל עשוי פלסטיק כיוון שקל יותר לשנע אותו. הגודל המירבי המומלץ למיכל או לכד הוא נפח של 100 ליטר בערך, אך יש למדוד מראש אם המקום שיש לכם מתאים לכך. בכל מקרה, כדאי להמנע ממיכלים או מכלים עשויים בטון או אבן בגלל משקלם הרב שיקשה עליכם להזיזם במקרה הצורך.

4. יש לוודא מראש את הימצאותו של פתח ניקוז למי ההשקייה. בניגוד לגידול עץ פרי באדמה, כאן אין כמעט ניקוז טבעי (אמנם כד חרס אינו אטום לחלוטין ולכן מנדף חלק מהמים, אך כמובן שאי אפשר להסתמך על זה).

5. ניתן לשלוט בגודל העץ באמצעות גיזום הענפים. מעבר לנוף העץ, בכך אנו שוולטים גם בגודל מערכת השורשים: עץ מתון מידות אינו זקוק למערכת שורשים מסועפת, ומה שמתאיים כמובן לאופי הגידול במיכל או בכד.

6. חשוב מאוד מאוד להקפיד על השקיה ודישון סדירים, כיוון שהשורשים ניזונים משטח מוגבל של אדמה אשר באופן טבעי משאביו מתכלים עם הזמן. בנוסף, בדומה לכל עצי הפרי, יש למקמו באזור חשוף לשמש.

7. חלק מעצי הפרי יכולים גם למש כגדר חיה מניבת פירות: קיווי, פג'ויה, פסיפלורה וכדומה. ניתן גם לערבב בין כמה שוגי שתילים וכך להרוויח "סלט פירות" על המרפסת. אופציה נוספת היא לערבב כמה זנים מאותו שתיל פרי, למשל כמה זנים של גפן, רימון, אבוקדו, מנגו וכולי וכך ליהנות מפירות שונים לאורך כל תקופת ההבשלה שכן כל זן מבשיל במועד אחר.  

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה והתייעצות נוספת!